czwartek, 24 marca 2016

Cel i sens

     Kojarzycie Stowarzyszenie DHL?
     Uważamy, że założenie takiego stowarzyszenia, było świetnym pomysłem. Blog ten zrzesza blogi o tej samej tematyce i tworzy społeczność fanów tego pairingu. No a do tego konkursy, oceny... niemal pełen pakiet.

     Dlaczego nie ma czegoś takiego dla całego fandomu?
     Dlaczego nie stworzyć by małego świata fanfiction Harry'ego Pottera, gdzie znalazłyby się wszystkie trzy pokolenia naszych ukochanych bohaterów? Dlaczego by nie stworzyć jednego, wspaniałego społeczeństwa, gdzie współpraca i pomoc mogłyby iść w parze z super zabawą?

     Witamy na Magic Platform, któremu Peron 9 i 3/4 nie dorasta do pięt!
Nie ma też obawy, że wbiegniesz prosto w ścianę i nabijesz sobie guza... 

     Dołącz do naszego Magicznego Peronu, korzystając z zakładki "Zgłoszenia" i poczuj się częścią naszej sporej blogowej rodziny. Nie zapomnij przeczytać wcześniej Regulaminu - wszyscy chcemy żyć tutaj w zgodzie. Co oferujemy, a przynajmniej co chciałybyśmy zaoferować oprócz samego spisu, których jest na tym portalu od groma?

     Sądzimy, że pisanie jest jednocześnie sztuką i rzemiosłem, a pisarz artystą i rzemieślnikiem. Nikt nie rodzi się z niespotykanym darem, z którym ot tak można wyjść na ulicę i chwalić się nim wokół. Każdy ma w sobie coś, co tworzy go wyjątkowym na tle innych, ale jego dar nazwać można nieoszlifowanym diamentem, nad którego obróbką trzeba spędzić sporo czasu. Wierzymy jednak, że warto jest uzbroić się w cierpliwość i pracować nad własnym warsztatem - w końcu nie od razu Rzym zbudowano, a efekt był kolosalny.

     Pragniemy przedstawić Wam stronę - Magic Platform - na której, oprócz osobnej notki o Waszym blogu, znajdziecie różne poradniki, jak pisać, by robić to dobrze, co zrobić, gdy Wen z nami nie współpracuje lub gdy po prostu zaczynamy czuć, że się wypalamy... Jak zaplanować dobrą, oryginalną historię? Jak w tym tłumie fanfiction można się wyróżnić? To - i wiele innych już wkrótce. Do tego w planach mamy projekty, w których będziecie mogli wziąć udział, za każdym razem rozwijając swoje umiejętności. Wywiady z autorami, recenzje opowiadań - zarówno tych starszych, jak i nowszych, na których z różnych względów warto zawiesić oko. Ponadto znajdziecie tutaj zbiór zebranych grafik - szablonów, sygnatur - z różnych blogów graficznych, które z pewnością spodobają się Wam i przydadzą w doprowadzeniu swojego bloga do poziomu prawdziwego bóstwa.

     Mamy wielkie plany i mamy również nadzieję, że uda nam się zrealizować choć część z nich. Stąd też mały apel i prośba - aktualnie jesteśmy w załodze tylko dwie, dlatego jeśli ktoś czuje się na siłach, ma motywację, chęci, czerpie frajdę z blogowania i chce nam po prostu pomóc stworzyć tę oazę dla autorów potterowskiego fanfiction, zapraszamy do zakładki „nabór”, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.

     Łapcie swoje pióra w dłoń, zapisujcie się i do zobaczenia, Czarodzieje!

Zuo's Company